Meistriklass: Negatiivis maalimise töövõtted positiivses võtmes ja loominguliselt

Anneli Laasi akvarellmaal

Sind võlub akvarellide mitmekülgne maailm ja soovid õppida uusi maalivõtteid ning leida viise oma loovuse väljendamiseks? Oled oodatud osalema õpetaja ja maalija Anneli Laasi inspireerivas õpitoas, kus jagatakse töövõtteid negatiivis maalimise kohta.

Anneli sõnul ei seisne loovus erinevates maaliviisides ega selles, mitmel erineval moel me suudame akvarelle paberile kanda, vaid pigem selles, kuidas leiame just endale sobiva visualiseerimise viisi. Kuidas leida kujundikeel, et tuua enda ideed nähtavale? Päris oma kujutamisviisini jõudmiseks on vaja kindlasti katsetada ja otsida ning lähemalt tutvuda värvimaailmaga.

Negatiivis maalimine on üks paljudest visualiseerimise viisidest, kus me liigume värviga ümber kujundi ja toome nähtavale selle erinevaid, lihtsamaid ja keerulisemaid vorme.  Kohtumisel teemegi seda vabas ja loomingulises vormis, lahendades etteantud ülesande vaid sellele maalimisviisile omases võtmes. Maalime ühe suuremas formaadis tööproovi, millest kujundame loovteose. Seda maalimisvõtet saab lisada eelnevalt õpitule, see on kihiline ja aitab luua maaliruumi sügavust.

Meistriklass on mõeldud kooli kolmanda astme õpilastele, kunstiõpetajatele, huviringide juhendajatele ja teistele, kes on huvitatud akvarelli tehnilistest võimalustest.

Kasutame kvaliteetset akvarellpaberit Canson Montval  ja Winsor&Newtoni akvarellvärve.

Juhendaja: Anneli Laasi (www.maalikool.ee)