9+ pakkimise ideed ehk kingipakkimise kiirabi

Ja ongi viimane nädal enne jõule käes. Kingid vaja kiiresti pakitud saada ja jõuluvana kotti toimetada. Siit mõned näpunäited kuidas lihtsate vahenditega efektseid ja veidi teistmoodi pakendeid teha.

 • Kõige lihtsama paki saab muuta tõeliseks disainpakendiks lihtsalt paari efektse mt washi-teibi triibuga. Washiteip sobib nii kingipaberi, -kottide kui ka karpide dekoreerimiseks. Kombineerides erinevaid teipe kõrvuti või risti teine teisega saab luua kordumatuid mustereid.
 • Ühevärvilise pakkepaberi või kingikoti saab lõbuskas muuta erinevate Aladine templitega. Templitega saab luua hetkega just endale meelepärase mustritega pakendi.
 • Retrohõngu ja põnevust lisab pakendile vahapitser. Manuscript pitsatite hulgast leiab pildiga motiive kui ka monogramm pitsateid ning erinevaid toone pitsativahasid.
  NÄPUNÄIDE: Kui korraga on vaja teha suuremat hulka pitsereid, siis võib need teha valmis küpetuspaberile. Seal saab neid lihtsalt pärast eemaldada ja siis kahepoolse teibiga pakendile kleepida.
 • Põnevaid dekoreeritud pindu saab pakendile luua ka marmoriseerimistehnikas. Selleks tuleks marmoriseerida Marabu Easy Marble marmoriseerimisvärvidega mõned paberiribad. Kuivanud dekoreeritud paberist saab välja lõigata sobiva kujuga tükikesi või motiive ning liimida need pakendile.
 • Kõik teavad, et pakkimine on kõige lihtsam karpidesse. Majapidamisse koguneb ikka aegajalt just selleks sobivaid pakendeid. Karpidele uue elu andmiseks võib need katta erinavate nepaalipaberite ja mt washi-teibi jääkidega. Tulemuseks on tõeliselt stiilsed ja ainulaadsed pakendid, mis leiavad kindlasti kasutust ka hiljem väärtuslike asjade hoiustamiseks.
 • Taaskasutuseks kogutud karpe saab ka meelepäraselt ülevärvida. Selleks sobivad ideaalselt Marabu Do-it aerosoolvärvid või Chalky Chick kriidivärvid. Pidulikkust saab sellistele ühevärviliste pakenditele lisada 3D šabloonide ja valge või metalliktooni struktuuripastadega.
 • Pehmeid ja ebamäärase kujuga kingitusi on tore ka pakkida tekstiilist kottide sisse. Kotid saab efektselt dekoreerida näiteks pihustatava Marabu Fashion Spray tekstiilivärvi ja šabloonidega. Dekoreeritud kott tuleks enne kinkimist ka kindlasti läbi triikida, sest siis see kannatab ka pesemist hiljem. Tekstiilist kingikott, aga leiab hiljem kindlasti kasutust keskkonna sõbraliku poekoti või toreda sussikotina.
 • Luksuslikuma väikese kingipaki saab kujundada siidist kotikestest. Koti võib meelepäraselt toonida siidivärvidega ning lisada motiive trükkides või kontuurvärvidega joonistades.
 • Põnev abivahend väiksemate kingipakkide pakkimisel on ka spetsiaalne mt washi-paberist liimäärtega pakkepaber, millest saab hetkega luua just sobiva suuruse ja kujuga pakendeid.

Lisaks võib kingipakke veel kullata, kaunistada quilling tehikas, lisada kontuurkleebiseid või muid põnevaid lisandeid. Ära ei tohiks ka unustada, et iga toreda kingipaki juurde kuulub ka kindlasti samas stiilis tervituskaardike. Efektne ja omanäoliselt tehtud kingipakk tekitab alati põnevust ja õhinat.