Koolitunnid käivad juba omasoodu ja vaikselt hakkavad paika saama ka huviringide tunniplaanid. Kunstiringides antakse lapsevanematele nimekirju, mis vahendeid võiks sel õppeaastal lastel vaja minna, kuid kuidas ikkagi teha nii, et valitud saaks just sobilik värv, pliiats või paber?
Kunstivahendite valik sõltub paljuski õpilase enda huvidest ja ka kunstiõpetaja plaanidest. Lihtsa ja kompaktse valiku saab koolilapsele kokku panna Maped ColorPep’s Duo värvi- ja viltpliiatsitest, mis on kahe otsaga ja tänu sellele võtavad kaks korda vähem ruumi. Selle aasta uudisena on ka Color’Peps Duo Tip kahe ostaga viltpliiatsid, kus komplektis on 10 värvi, kuid iga viltpliiats teeb kahe erineva jämedusega joont. Veidi vanemale kunstihuvilisele õpilasele sobivad aga juba Derwent erinevad pliiatsid. Kindlasti peaks kunstitundideks olema korralik valik erineva tugevusega harilikkepliiasteid, näiteks Derwent Graphic sarja metallkarbis harilikepliiatsite komplektid on just kunstitundideks sobivad.
Koolitunnis sobivad lastele endiselt kasutamiseks mugavad, hästi katvad ja Maped Color’Peps guaššvärvid 12 tooniga komplektist. Kui lapse kunstihuvi on suurem ja osad toonid kipuvad otsa saama või kui peres on mitu last, siis võib osta eraldi toone L&B Redmix sarjast 500ml pudelites – sealt on mugav kas maalimiseks paras kogus värvi palettile pigistada või siis täita juba tühjaks saanud väiksemaid guašši purke. Paljud koolid (ja ka lasteaiad) ostavadki tervele klassile korraga suured guaššvärvi pudelid, mida ühiselt jagatakse. Selleks, et tööd ka hiljem hästi säiliks võiks tööd ka L&B guaššilakiga lakkida.
Vanemas astmes läheb sageli kunstikoolides vaja akrüülvärve. Just õpilaste vajadusi silmaspidades on välja töötatud niinimetatud tudengisarjad, kus on paraja suurusega tuubis hea katvusega värvid ning kompaktne värvivalik – näiteks L&B Fine 80ml ja 200ml ning Raphael Campus 100ml. Raphael Campus sarjas on nüüd saadaval ka mugav algajale sobiv põhitoonide komplekt.
Maalitundides läheb vaja ka akvarellvärve. M&G akvarellnööbikomplekt on hea ja suure nööbiga ning karbis on ka koht pintsli hoidmiseks. Veidi rohkem kunstist hvituvale õpilasele sobib hästi ka Raphael Campus Travel komplekt, mille mugav ja kompaktne karp mahub hästi koolikotti. Selles komplektis on kaasas ka väike sünteetline pintsel.
Sünteetiline pintsel on koolis kasutamiseks kõige mugavam – karv on vastupidav ning ei kooldu lihtsalt. Koolilapsele sobib hästi näiteks Raphael Campus akvarellpintslite komplekt, kus on olemas nii lapik kui ümarad pintslid. Need pintslid sobivad väga hästi nii akvarellimiseks kui ka guašši- ja akrüülmaaliks.
Lõpuks ongi vaja veel valida kunstitunniks sobiv paber. Selleks on mugav osta korralik plokk, kus lehed kenasti paigal püsivad. Tasub vaadata kohe ka selliseid plokke, kus korraga rohkem lehti sees, sest sedasi tuleb lõppkokkuvõttes ju soodsam. Väga hea kooli sobiv paber on Canson Imagine plokis olev paksem (200g/m) paber, mis on väga kerge korniga. Canson Imagine sobib nii joonistamiseks kui ka maalitehnikateks. Ka Canson XL sari on hea kooliõpilasele sobiv sari, eriti kui lapsel on ka kunstiharrastus. XL sarjas on plokke nii eskiiside tegemiseks, maalimiseks kui ka markerijoonistusteks. Tööde ja paberite säilitamiseks peaks veel soetama ka mapi, mille vahel kõik joonistused kenasti säilitada.
Meeles tuleks pidada, et kuigi pliiats ise ei joonista, siis korralik töövahend aitab loomeprotsessi nautida ning saavutada just soovitud tulemuse!