mt

See sai alguse miniraamatust, mille autoriteks olid kolm naist, kes olid paberteibist suures vaimustuses. Raamat oli täis fantastilisi kujutisi, mis pööras peapeale senise ettekujutuse maalriteibist kui tüüpilisest, ainult tööstuslikuks kasutamiseks mõeldud tootest. Kamoile avaldas see väga muljet ning ta alustas paberteibi edasiarendamist vastavalt nõudmistele valmistada „erinevates ja uutes värvides maalriteipe“. Katse-eksituse meetodil loodi sarnaselt pliiatsitele kahekümnes eri värvis paberteibid.

Seda teipi toodetakse spetsiaalses paberteibi tehases, kus valmistati ka tööstuslikku paberteipi, mida kasutati majade, autode ja mööbli värvimisel. Ainulaadne Jaapani paberteip, mis on valmistatud Washi paberist, on tugev ja samas äärmiselt õhuke, võrreldes teistest riikidest tuleva toodanguga. Sellel on suurepärane kleepuvus ning see võeti üle maailma hästi vastu, kuna see on ilma jälgi jätmata kergesti eemaldatav.

Sellest on juba kaua aega möödas, kui mt hakkas inimeste elule värvi andmiseks kasutama traditsioonilisi Jaapani mustreid, maailmakuulsate kunstnike töid ja peeneid kujundeid tööstuslikul paberteibil, mida harilikult kasutatakse ehituses ja värvimisel. mt areneb edasi, puudutades inimeste südameid muljetavaldavate stiilidega, ent ilma järeleandmisteta mt disaini, trükkimise ja liimi kvaliteedis. Kamoil on inimeste poolehoiu võitmise üle hea meel. See heameel paneb mt-d kunstilise paberteibi piire edasi nihutama. mt jätkab oma ainulaadset koostööd brändide ja kunstnikega, keda armastatakse üle maailma. Iga kord, kui kohatakse imelisi, loomingulisi teoseid, liigub ka mt oma senistest piiridest edasi.

mt-yldine


Ajalugu

Möödunud on ligi sajand sellest ajast, kui Kamoi alustas oma tööd kärbsepaberi tootjana.

1923
Toshiro Kamoi asutas firma „Kamoi Fly Catch Paper Works“.
Toote nimeks sai „Kamoi Haitori-gami” (lame kärbsepaber) ning kaubamärgiks oli tõusev päike.
Järgmisel aastal alustas Kamoi eksporti lisaks Koreale, Mandžuuriale ja Taiwanile ka Lõuna-Aasia regiooni ning Põhja- ja Lõuna-Ameerikasse.

1930
Firma peahoone valmimine
Arendati välja ning toodi turule kärbsepaberi lint „Kamoi’s Ribbon Haitori-gami“.

1933 – 1952
Arendati välja „Kirimetsu“- vedel putukatõrjevahend, milles kasutati püretriini.
Vedel putukatõrjevahend sai suure müügiedu osaliseks „Gekiretsu Messhi“ (kiire häving) kaubamärgi all.
Lisaks lamedale kärbsepaberile ja lindile arendati välja „Kirimetsu“ ning uus toode „BHC“. Kamoi suur putukatõrje nelik võeti hästi vastu.

1961 – 2003
Avati Tomii tehas, mis alustas paberist kleeplindi tootmist.
Seejärel toodi turule erinevaid teipe, milles kasutati Kamoi liimitehnoloogiaid, kaasa arvatud käsitöö kleeplint, mille alusmaterjalina kasutati käsitööpaberit, ning kaua tootmises püsinud Kamoi kleeplint, kuumakindel teip värvimiseks, mille alusmaterjaliks on krepp-paber, ja Kabuki, mis on uus maskeeriv kleeplint autode jaoks.

2008
Kirja- ja majapidamistarvetele loodi paberteip „mt“.


Auhinnad

Tänu oma klientide toetusele on mt tooteid ja näituseid üle maailma mitmeid kordi auhinnatud. mt maailm on pidevalt kasvanud, kuna vastu on võetud uusi väljakutseid uute esitusviiside otsimiseks ja uute trükitehnoloogiate kasutamiseks washi-teibil, ning näitustel on esitatud uusi ideid, mis näitavad ruumi ja mt teibi kasutamist.

mt-auhinnad

mt-masking tape – Good Design Award 2008 (Jaapan)
mt ex Tokyo – D&AD Awards 2010 Silver Award (Ühendkuningriik)
mt wrap – Design Plus 2011 Winner (Saksamaa)
mt slim – Japan Stationery Award 2011 Grand Prix, Design Plus 2012 Winner (Saksamaa)
mt expo,mt ex Hiroshima – One Show Design 2012 Silver Award (USA)
mt ex Hiroshima, mt Train – red dot award communication design 2012 Winner (Saksamaa)
mt ex Taipei – Spikes Asia 2012 Grand Prix
Kamoi museum – ar+d Awards for Emerging Architecture 2012 (Ühendkuningriik)
mt ex Sendai – Cannes Lions International Festival of Creativity 2013 Design Lions Gold Lion (Prantsusmaa)

mt-okotestJaapanis vastab „mt“ Jaapani toiduhügieeni seaduse nõuetele, mis tähendab, et „mt“ on ohutu kasutamiseks origami paberina, millega lapsed mängivad. Just seetõttu on mt prestiižse Saksa tootetestimise ajakirja „ÖKO-TEST“ poolt hinnatud väga heaks.
mt-d valmistatakse Jaapanis kogu maailma jaoks uhkuse ja vastutustundega ISO144001 sertifikaadiga tehases.